Mám syna (28let), již několik let hraje automaty a jeho závislost je podle mě již v takové fázi, že není schopen si pomoci sám. Má veliké dluhy, prošel insolvenčním řízením, má zabavený plat a zbývá mu asi 7.000 Kč měsíčně, ostatní jde na splátky. Bydlel s kamarádem v pronajatém bytě, ale neplatil nájem, přišel o nábytek a všechno co si do bytu přivezl. Teď bydlí na ubytovně. Zatím padá čím dál níž. Zatím má práci, kde jsou s ním spokojeni a jeho to baví. Moc ráda bych mu nějak pomohla, mluvím s ním, ale jen sedí a mlčí, o problému se mnou nechce hovořit. Je nějaká možnost, jak mu pomoci? Moc bych si přála aby svůj problém zvládl. Moc vás prosím o radu.

Pracuji jako dokumentarista v Českém rozhlase a chtěl bych pro cyklus Dobrá vůle natočit dokument o gamblingu. Více o Dobré vůli naleznete zde:
Pořad ČR Dobrá vůle . Pořad by se skládal z příběhů několika lidí, kteří propadli gamblingu a opět z něj našli cestu ven. Jak už nasvědčuje název cyklu, důležitá je snaha pomoci. A proto mě také zajímá, jak fungují Anonymní gambleři – je to dobrá ukázka vzájemné pomoci.

Radim Nejedlý, Český rozhlas

Dobrý den. Chci vás požádat o radu, jak pomoct mému otci. Je mu 85 let. Nemluvila jsem s ním o tom zcela otevřeně, ale s největší pravděpodobností hraje automaty, sám nezvládá přestat. Můžete mi prosím poradit, na koho se máme v obrátit? Jak se v takových případech postupuje?

Nechodím hrát pravidelně a už vůbec střízlivý. Hraji pouze když se trochu opiji. Začíná mi to silně vadit, navíc chodím domů vždy k ránu a začíná mě to stát peníze. Když nepiju, nehraju. 14 dní třeba vůbec nejdu na pivo a herně se úplně vyhnu. Napiji se a nemůžu se ovládat.

Mám přítele, se kterým se máme rádi, jsme spolu 5 let a chceme založit rodinu. Nevím, jestli je přímo závislý na automatech, potřebovala bych poradit, jak mu pomoci, aby nehrál. Nehraje pravidelně, ale nesmí mít u sebe žádnou větší částku – od 1.000 Kč výše, protože to je SKORO vždy jistota,že to prohraje. Je pak z toho celý zničený a neví co má dělat, poraďte mi prosím.

Hledám pomoc pro přítele.Kam se může obrátit pro radu ohledně gamblerství v okolí Děčína, České Lípy a Liberce.

U mě konkrétně jde o závislost na hracích automatech.Nevím zda je to možné, ale v případě, že ano rád bych vás požádal o radu.Napíši něco stručně o sobě. Jedná se mě především o to, že sem se dostal do situace kdy už na to prostě nemám peníze. Dlužím všude kde se podívám, holka ode mně odešla a podobně. Takže sem zůstal na vše úplně sám. Zatím mám ještě alespoň práci. Takže mám šanci se z toho dostat, ale musím začít něco dělat. Vím to, jinak přijdu i o práci a skončím někde na ulici.

Mám asi problém s hraním automatu, ale do blázince se mi moc nechce, na psychologa nemám, protože jsem přisel o práci, tak bych se o tom chtěl poradit ohledně nějakých anonymních sezení, které ovšem nemohu najít. Jsem z Prahy.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8