Je mi 19 let a jsem závislý na automatech, potřeboval bych s tím přestat. Vždy, když mám u sebe peníze jdu hrát. Chtěl jsem přestat sám, ale prostě to nejde. Mám krásnou holku a nechci o ní přijít. Prosím, napište mi váš názor.

Můj přítel je závislý na hracích automech, dozvěděla jsem se to nedávno, kdy prohrál všechny naše peníze. Pak se mi přiznal, že to nemá vůbec pod kontrolou a že je závislý. Když pominu peníze, které mizí a mizí ( a čert je vem), bojím se o jeho psychický stav, podle mě mívá  úzkostné stavy a možná pak i deprese, nepoznám to,  jen to co cítím. Souhlasil s léčbou, jen nevím na koho se obrátit.

Mám problém, tedy můj přítel a já máme problém. M ůj přítel hrál a teď, od minulého týdne vím, že hraje dál. Nehrál 4 roky, byl v nějaké skupince věřící v Boha. Před 5 měsíci se rozhodl, že bude se mnou žít  a Boha a jeho bratrů se prý musel vzdát, jelikož prý zhřešil a začal si něco s neveřící (se mnou). Prohrál vše, co měl našetřené (100.000 Kč) na naši společnou rekonstrukci bytu, do kterého jsem se za ním měla koncem tohoto roku stěhovat. Momentálně ještě žiji v Paříži, ale jak jsem už psala, plán byl jen do konce tohoto roku. Jak mu můžu pomoci? Jinak je to opravdu skvělý člověk a po zprávě z minulého týdne se mi sesypaly poslední naděje jak domeček  z karet. Chci mu pomoci, on hrát prý nechce, ale byl opilý a prý musel. Já závisla nejsem, takže to jen těžko můžu pochopit a vcítit se do toho, co prožívá. Nevím, jak bych mu pomohla. Zatím jsem se dočetla v různých diskuzních fórech, že mu nemám dávat žádné peníze a ani za něho platit dluhy- vyřešila jsem to tak, že materiál na úpravy bytu jsem nakoupila a zaplatila minulý týden já, abych mu nemusela dávat peníze v hotovosti, ale jak dal? Prosim o radu.

Píšu vám ve jménu svého známého. Jedná se o inteligentního mladého muže (34 let), hraje již od sedmnácti let. Žije sám, má syna o kterého se velice pečlivě stará a který o jeho závislosti neví a nijak ji nepociťujec(syn je v péči matky a všichni tři spolu velice dobře vycházejí). Tvrdě pracuje a má nadstandartní příjmy, které ale všechny prohrává v ruletě a automatech. Svůj problém si uvědomuje. Je velice nesmělý a požádat o pomoc považuje jako slabost. Celý život poznal jen práci, zájmy syny a herny. Nemá velký přehled o svých možnostech, internet mu nic neříká. Proto Vás prosím jeho jménem o návrh postupu vhodné pomoci.

Rád bych se zeptal, jestli se scházejí Anonymní gambleři také v Praze i mimo pavilon v Bohnicích.

Rád bych se zeptal na nějaký kontakt na možnou léčbu závislosti na automatech. Jsem gambler a stydím se za to, nevím jak to oznámit svému okolí a rád bych se toho zbavil. Nejsem v žádném registru dlužníků, své dluhy splácím, práci mám, ale už mi to přerůstá přes hlavu.

Jsem z Austrálie a pracuju zde jako sociální pracovník. V současné době  mám klienta, který je Slovenska a má problém s hraním. Snažím se pro něj získat nějaké  informace o hazardních hrách v českém nebo slovenském jazyce. Můžete mi poradit, kde bych mohl najít nějaké tištěné materiály nebo internetové stránky v češtině, případně v slovenštině?

Mám v rodině blízkého člověka, který je závislý na automatech. Chtěla jsem se zeptat, zda existuje Moravskoslezském kraji společenství Anonymních gamblerů. Tento člověk by velmi potřeboval pomoc.

Hraji už sedm let a a poslední dva roky zjišťuji, ze jsem závislý. Rozhodl jsem se s tím něco udělat, ale sám na to nestačím, zašlo to už moc daleko a nevím jak přestat. Prosím, poraďte mi.

Ráda bych se zeptala, jak probíhá setkání lidí, které mají své blízké závislé na hazardu. Chtěla jsem tuto pomoc nabídnout i mému manželovi, který je závislý ale bojuje s tím sám a nikomu kolem nevěří. Domnívám se, že má obavy z toho, aby to opravdu bylo anonymní – bude tam psát někde své jméno? Nebo je to jen jeho další záminka, jak se tomu vyhnout a ještě není rozhodnutý s tím bojovat. Já bych ale ráda přišla a dozvěděla se něco nového, něco co by mi pomohlo jak udržet naši rodinu pohromadě.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8