Formy hazardu

Gambling nestojí pouze na automatech, jak se mnozí domnívají. Do oblasti hazardních her a sázek spadají nejen zmíněné automaty, rulety elektronické, nebo klasické v kasinech s obsluhou krupiérů, kostky, ale i veškeré karetní hry jako např. Black Jack a dnes velmi  populární poker. Velmi početnou komunitou u nás tvoří kurzovní sázkaři, sázky na výsledky sportovních utkání a různých závodů.

 

Veškeré formy hazardních her a sázek se praktikují přímo v hernách, kasinech, sázkových kancelářích, nebo za pomocí internetu takzv internetové sázení, které se velmi rozšiřuje. Do budoucna předpokládáme v návaznosti na omezovaní některých forem hazardu, nárůst online gamblingu přes internet (např.klasická ruleta“ s krupiérem nebo karetní hry v online přenosu s možností sázení na dálku). Gambleři, tedy osoby závislé na hraní či sázení se generují ze všech těchto uvedených  oblastí.

 

Všechny formy hazardu  jsou stejně nebezpečné pro osoby závislé na hraní či sázení, nebo se sklonem k závislosti na gamblingu.