Co mám dělat? Můj syn je asi gambler. Potřeboval bych poradit, jak mu můžu pomoct z téhle závislosti, než se dostane on a moje rodina díky jeho závislosti do problémů.

Našel jsem vaše internetové stránky, které nabízejí lidem jako jsem já. Jsem závislý na automatech a sázkách a chtěl bych se z toho dostat. Můžete mi nějak poradit?

Obracím se na Vás s prosbou o radu. Jedná se o mého přítele o kterém jsem zjistila, že je patologický hráč. Chtěla bych mu moc pomoct, ale nevím kde začít. Hlavně vím, že mé úsilí bude marné, pokud on sám nebude chtít s tím nic dělat. V podstatě jsem měla tušení už dva roky, kdy jsem vypozorovala, že v období výplaty se vždy vytratí na několik hodín z domu. Nikdy pro to neměl vysvětlení a nereagoval v té době ani na telefon. Nedalo mi to a tak jsem měsíc co měsíc pozorovala jeho chování, změny nálad, postupně jsem si dávala dohromady všechny střípky a momenty a  trnula ve strachu, co se bude dít dál.  Začala jsem ho podezírat z nevěry, ale teď jsem si jistá, že je hráč. Po neúspěšném těhotenství se jeho aktivity ještě znásobily. Dala jsem si tu námahu a podle fotek jsem ho hledala po hernách. Našla jsem ho a barmanka mi potvrdila, že je stálým hostem. Poté se mi přiznal, ale na mou výzvu, aby se šel léčit reaguje podrážděně a odmítavě. I když si je vědom toho, že to není správné, mám pocit, že proto nechce nic udělat. Jsem na pochybách, jestli to má s takovým člověkem vůbec smysl a přemýšlím, že ho opustím. Jenže kdo mu pak pomůže? Na jednu stranu s ním moc chci být a na druhou stranu vím, že to nikam nevede, že takový život ve stresu dál nechci. Nevím ani jak se v takovéhle situaci mám chovat, pomozte mi.

Tímto Vás chci požádat o pomoc. Již delší dobu ztrácím půdu pod nohama a sám už si se sebou nevím rady, nutně potřebuji jakoukoli účinnou radu. Jsem gambler a nadále jím být nechci! Jak se to u mně projevuje: především tehdy, když mám nějaký problém, řeším to tím způsobem, že jdu do herny, vhodím hotovost do automatu částku, která nenávratně zmizí a snažím se ji dostat za každou cenu zpět. Ale člověk se potopí ještě hlouběji- jsem na nule a mám finanční problémy. Když „vyhraji“, je to dobrý pocit, ale myslím že pro mně to nejhorší- z herny odejdu a po týdnu se tam vrátím s chutí opět vyhrát, ale opak je pravdou. Má rodina o mém problému neví, ale tuší, taktéž moji přátelé. Momentálně dálkově studuji, ale pokud to půjde tímto způsobem dál, tak jsem skončil a dobře to se mnou nedopadne. Mám nějaké finanční závazky, půjčka ne kvůli hře, alimenty a běžné výdaje. Nechci přijít o svou rodinu, své přátele a o slibně se vyvíjející studium, ve kterém bych rád setrval. Gamblerství mi ničí život a mě samého. Co mi hra přináší: stres, nespavost, problémy, sklíčenost a následné výčitky svědomí, šílené bolesti hlavy, hlad, následné myšlenky na sebevraždu a podobně. Budu vděčný za každou radu, odborníka vyhledat nechci- stydím se za sebe a myslím, že se dá ještě se mnou něco dělat a hlavně to chci já sám! Nyní jsem ve fázi, kdy jsem v krátké době po výplatě mzdy bez prostředků, několikrát po sobě nechal většinu své mzdy v herně. Vím, že se tím poškozuji a mnoho tím ztrácím, žiji sám, tak to nikdo neodnáší se mnou, nejsem na tom ještě tak zle, abych si půjčoval, kradl a podobné věci. Mám sice dluhy, ale ty se dají zaplatit. Nejsou to žádné statisíce, ale když se zamyslím nad tím, kolik financí je pryč za dobu co hraji buď pravidelně či občas,děla se mi ze sebe opravdu zle! Hře se „věnuji“ po dobu cca 12 let mimo dobu, kdy jsem žil s partnerkou ve vztahu. Tehdy mě ani nenapadlo do nějaké herny chodit a ani mě to tam nikterak netáhlo, žil jsem pro rodinu a děti, které nebyli moje, ale měl jsem je rád jako své vlastní. Tento vztah se nerozpadl kvůli mému hraní. V té době jsem nehrál vůbec a nechybělo mi to. Ale když jsem sám, žiji na ubytovně, s navázáním vztahů příliš štěstí nemám, nic mě nebaví, netěší a mé výkony ve škole podle toho vypadají. Prosím pomozte mi, nechci být tím čím jsem.

Zajímám se, kde bych mohl najíit kluby anonymních hráčů. Léčil jsem se v Kroměříži, kde je klub jednou za měsíc, rád bych docházel někde blíže a častěji, můžete mi poradit?

Již delší dobu hledám nějakého odborníka ohledně závislosti na hracích automatech. Kontaktoval jsem spoustu psychiatrů a psychologů v mém okolí a ozval se pouze jeden, ten ještě k tomu nebyl zaměřen na gamblerství, ale pouze na alkoholismus a toxikománii. Přečetl jdem spoustu knih a článků, týkajících se gamblingu a hazardu, ale vypadá to tak, že bez nějaké pomoci asi sám nepřestanu. Situace je čím dál horší a hospitalizace taky není možná. Pokud možno, tak bych chtěl vše řešit v utajení jak před manželkou tak i rodinou, vím, že to bude těžké, ale horší to snad už být nemůže.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8